Çocuklar, yetişkinlerin göreceli istikrarına kıyasla açık bir farkı temsil eden hızlı bir büyüme ve gelişme dönemi yaşarlar.

 

Olgunlaşma ile ilişkili fizyolojik değişikliklere ek olarak, çocuklar ve romantik iyilikleri için değil, bununla birlikte çocuk psikopatolojisi ve tedavisi için de derin etkileri olan önemli sosyal, bilişsel ve davranışsal değişiklikler vardır.

 

Çocuk psikolojisi ,çocukların becerilerini geliştirebilir ve bunların çatışmaları aşmasını sağlayacak şekilde çalışır. Birçok ebeveyn, çocuklarını psikologa nasıl götüreceğinden kaygı duymaktadır ve çocuğun bunu negatif bir biçimde deneyimleyebileceğinden kaygı duyar. Bu genellikle  böyle değildir, bu sebeple amaçlardan biri çocuğun onu yararlı ve müessir hissetmelerini müessir bir yardım olarak algılamasıdır, böylece seanslar çoğu zaman dinamik, hikayeler, oyunlar ve metaforlarla çalışarak, ve terapötik çalışmaya olası olan en sağlıklı ve en eğlenceli halde odaklanır . Müdahale, anne babalara ve / veya bakıcılara, belirli durumlarla etken bir biçimde iyi mi başa çıkacaklarını bilmeleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

 

Tedavi bilgileri:

 

Çocuk ve ergen psikolojisi alanında çalıştığımız tedaviler hakkında daha çok bilgi edinmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz: